Erkekler, topuklu ayakkabı giyen kadınları daha seksi bulurlar. Bunun altında yatan 6 nedeni sizler için araştırdık.

1. Topuklu ayakkabı kalçayı büyük gösteriyor

Topuklu ayakkabı kalçayı büyük gösteriyor

Topuklu ayakkabı giyildiği ilk çağlardan beri kadınların kendilerini göstermek için kullandıkları bir silah. Topuklu ayakkabılar ayağın topuk kısmını yukarıda bıraktıkları için arka bacaktan başlayarak tüm duruşu değiştiriyor. Ayrıca arka bacaklar kalçaya yapılan basıyı tek bir merkezde topladığı için popo, düz ayakkabılara göre daha büyük gözüküyor. Bununla birlikte daha yuvarlak bir görünüme kavuşan kalçalar, erkeklerin tahrik olmasına neden oluyor.

2. Vücut hatlarını belli ediyor

Vücut hatlarını belli ediyor

İlk başta söylendiğinde pek doğru gelmese bile topuklu ayakkabının vücut hatlarını belli ettiği tartışmasız bir gerçek. Kadınlar topuklu ayakkabı giydiklerinde doğal olarak boyları da uzun gözüküyor. Aynı zamanda yürüyüş değişikliği nedeniyle vücut hatları daha fazla ortaya çıkıyor. Bunun sonucunda kadınsı özellikler ön plana çıktığı için erkekler kadınları daha seksi bulmuş oluyorlar.

3. Zarif ve şık gösteriyor

Zarif ve şık gösteriyor

Kadınsılık aslında narinlikle bağlantılı bir olgu. İster özel hayatında, isterse de iş hayatında olsun topuklu ayakkabı giyen bir kadın, erkeğin gözüne her zaman daha zarif olarak gözüküyor. Bu durumla beraber kadınlar şıklığı da yakalamış oluyorlar. Seksi olmak için ilk şartlardan birisi olan şıklık, topuklu ayakkabı sayesinde sağlanmış oluyor. Böylelikle erkekler de topuklu ayakkabı giyen bir kadını daha çekici buluyorlar.

4. Yürüyüşü değiştiriyor

Yürüyüşü değiştiriyor

Topuklu ayakkabının giyilmeye başladığı günlerden bu yana erkeklerin kadınları daha seksi gördüğü gözlenmiştir. Topuklu ayakkabıyla yürüyen bir kadının yürüyüşü, “catwalk” adı verilen yürüyüşe daha yatkındır. Bu nedenle erkekler, topuklu ayakkabı giyen kadınları daha fazla seksi buluyorlar.

5. Boyu uzun gösteriyor

Boyu uzun gösteriyor

Kadınlar için boyun önemli olmadığı söylense bile aslında boy, her daim mühim bir faktör olmuştur. Erkeklerin kısa boylu kadınlara daha fazla ilgi duyduğu kulaktan kulağa gelmiş bir efsanedir. Erkekler, ilişki kurmak istedikleri kadınları uzun boylu görmek isterler. Tabii ki bu durumda erkeğin boyunun da önemi vardır. Ancak yapılan araştırmalara göre boyu uzun kadınlar, erkekler tarafından daha çok arzulanıyor. Topuklu ayakkabı, uzun gösterme avantajıyla kadınlara daha seksi bir hava katıyor. Kadınların da topuklu ayakkabı sayesinde özgüvenleri yerine geldiği için dışarıya pozitif elektrik saçıyorlar. Aslında her şey birbiriyle bağlantılı.

6. Bacakların duruşunu değiştiriyor

Bacakların duruşunu değiştiriyor

Topuklu ayakkabı giymek bacak boyunu uzattığı kadar bacağın görünümüne de şekil veriyor. Gündelik hayatında düz tabanlı ayakkabılar tercih eden çarpık bacaklı kadınlar, topuklu ayakkabı giydikleri zaman bu kusurlarını da örtmüş oluyorlar. Bacak daha diri bir görünüme erişirken giyilen etek gibi elbiseler de kadına daha fazla yakışıyor. Hem bacaklar güzelleşiyor, hem de giyilen kıyafetler. Kısacası bu topuklu ayakkabı büyük keramet.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)