Bütün canlıların bir seks yaşamı vardır. Özellikle bazı hayvanların bu evrede daha canlı seks yaşamlarına sahip olduğunu görebilirsiniz.

1. Su aygırı

Su aygırı

Su aygırları dişileri etkileyeceği zaman kaka ve çişlerini biriktirir ve dişi ona yaklaştığı zaman kuyruklarıyla beraber tazyikli bir şekilde etrafa püskürtmektedir.

2. Kırmızı tahta kurusu

Kırmızı tahta kurusu

Bu hayvan bağlanma problemi olan kişilere örnek niteliğinde olacak bir hayvandır. Çiftleşme yaşanacağı sırada dişi ve erkek birbirine kenetlenir. Yapışık bir şekilde kalır. Bu durum tam 11 gün boyunca devam eder. Ayrılma ise dişi tahta kurusunun yumurtlamaya başladığında yaşanmaktadır.

3. Arjantin ördeği

Arjantin ördeği

Yaklaşık 43 cm cinsel organa sahip olan Arjantin ördeği, kendi boyutuna nazaran daha büyük bir cinsel organa sahiptir. Eğer dişi olan Arjantin ördeği daha öncesinde farklı bir ördek ile ilişkiye girdiyse erkek Arjantin ördeği önceki partnerden kalan spermleri cinsel organıyla temizlemektedir.

4. Kaya midyesi

Kaya midyesi

Uzak mesafe ilişkisine çözüm bulan canlılar arasında kaya midyesinin de yer aldığını görüyoruz. Kaya midyesinin cinsel organı kendi boyunun 8 katına kadar çıkabilmektedir.

5. Argonot

Argonot

Erkek argonotların çiftleşme dönemlerinde cinsel organları vücutlarından ayrılmaktadır. Giderek başka bir kayada yer alan dişi argonotu döller. Daha garip olan kısmı ise bundan sonra geri döner ve kendi sahibine monte olur.

6. Jartiyer yılanı

Jartiyer yılanı

Dişi olan jartiyer yılanları bulundukları yerin etrafında öyle bir feromon salgılaması gerçekleştiriyor ki bütün erkek yılanları etrafına topluyor. Aynı sırada ve sürünme esnasında birçok yılanla çiftleşebilmektedir.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)