Seks yalnızca iki kişinin zevk alma adına yaşamış olduğu bir birliktelik değildir. Aslında amacı bu gibi duruyor olsa da tahmin dahi edemeyeceğiniz güzel sonuçlar verdiğini görebilirsiniz.

1. Cildinizi güzelleştirir

Cildinizi güzelleştirir

Seks sırasında salgılanmış olan hormonlar cildinizin güzelleşmesini sağlar. Hatta yüzünüzde ışık açan bir parlaklığın olduğunu görebilirsiniz. Özellikle doğum yapmış olan kadınlarda bu oran daha yüksektir.

2. Kilo almanızın önüne geçer

Kilo almanızın önüne geçer

Seks yapmak kilo almanızı önler. Hatta düzenli bir şekilde seks yaptığınız zaman kilo verdiğinizi bile görebilirsiniz. Yarım saat boyunca seks yaptığınız zaman ortalama olarak 200 – 250 kalori yakarsınız.

3. Kalp sağlığınız için çok önemlidir

Kalp sağlığınız için çok önemlidir

Seks yapmak özellikle kalp ve damar sağlığınıza çok iyi gelen aktiviteler arasındadır. Erkekler üzerinde kalp krizi geçirme riskini yarı yarıya düşürdüğü ortaya çıkmıştır.

4. Uykusuzluk sorununa çözüm oluşturur

Uykusuzluk sorununa çözüm oluşturur

Seks sayesinde uykusuzluk sorununuz tamamen çözülecektir. Deliksiz ve düzenli uykuya seks sonrasında salgılanan endorfin hormonu ile sahip olabilirsiniz.

5. Yaşlanmayı geciktirir

Yaşlanmayı geciktirir

Seks yaşlanmanızı geciktirme konusunda çok etkilidir. Her zaman daha genç görüneceğinize emin olabilirsiniz. Çünkü seks hayatı sizi genç ve mutlu kılacaktır.

6. Bağışıklık sisteminiz güçlenir

Bağışıklık sisteminiz güçlenir

Haftada iki üç defa seks yapmanız sizlere bağışıklık sisteminizi %30 güçlendirme imkanı verecektir. Bu şekilde kolay kolay hasta olmayacağınızı da söyleyebiliriz.

7. Ağrı kesici özelliği vardır

Ağrı kesici özelliği vardır

Seks sırasında salgılanan endorfin hormonunun ağrı kesici olma özelliği vardır. Bu şekilde özellikle baş ağrılarınız yok olabileceği gibi vücudunuzun  herhangi bir yerinde oluşan ağrı da yok olacaktır.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)