Seks partnerlerin istekleri doğrultusunda ilerlemektedir. Doğal bir süreç olduğunu da söyleyebiliriz. Bazen seks konusundaki grafiğiniz bir sorun oluşturabilir ve kendinizi neredeyse seks bağımlısı gibi hissedebilirsiniz. Sizlere seks bağımlısı olup olmadığınızı gösteren noktalar hakkında bilgi vereceğiz.

1. Cinsel ilişki sıklığınız sizi tatmin ediyor mu?

Cinsel ilişki sıklığınız sizi tatmin ediyor mu?

Yaşadığınız cinsel ilişkilerin sıklığının sizi tatmin etmediğini görüyorsanız ve her seferinde daha fazlasını istiyorsanız bu konuda bir sorun var demektir.

2. İlişki sonrasında partnerinizle sohbet etmek istiyor musunuz?

İlişki sonrasında partnerinizle sohbet etmek istiyor musunuz?

Seksten sonra partnerinizle sohbet etmenin yerine hemen bulunduğunuz ortamı terk etmeyi düşünüyorsanız bir sorun olduğunu söyleyebiliriz.

3. Tek eşli misiniz?

Tek eşli misiniz?

Tek eşli olmayı sürekli redederek birden fazla kişiyle ilişki yaşamayı düşünüyorsanız ve yaşıyorsanız bu da seks bağımlısı olduğunuzu gösterir.

4. Sürekli cinsel ilişki mi düşünüyorsunuz?

Sürekli cinsel ilişki mi düşünüyorsunuz?

Kafanızda sürekli cinsel ilişkiye girdiğinizi düşünüyor ve bununla ilgili fanteziler üretiyor olabilirsiniz. Hatta günlük hayatınızdaki işleriniz de bu düşünceler yüzünden zarar görebilirsiniz.

5. Seks isteğinizi artıran materyaller ile çok mu vakit geçiriyorsunuz?

Seks isteğinizi artıran materyaller ile çok mu vakit geçiriyorsunuz?

Seks isteğinizde artış oluşmasına sebep olacak film, dergi gibi materyallerle fazla vakit geçiriyorsanız bu durum da seks bağımlısı olduğunuzun bir işareti durumundadır.

6. Sohbet sitelerinden partner mi arıyorsunuz?

Sohbet sitelerinden partner mi arıyorsunuz?

Seks bağımlısı olan kişiler interneti de sadece seks için kullanır ve sohbet siteleri üzerinden kendisine partner bulmaya çalışır.

7. Cinselliğin bütün riskleri aklınıza gelmiyor mu?

Cinselliğin bütün riskleri aklınıza gelmiyor mu?

Seks bağımlısı olan kişiler genellikle şiddet görme veya hastalık kapma gibi ihtimalleri düşünmezler ve seks yapmaya devam ederler.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)