Erkekler, kısa boylu kadınları yatakta daha çok beğenmektedir. İşte bu gerçeğin altında yatan 5 detay.

1. Orantılı vücut hatları

Orantılı vücut hatları

Özellikle kısa kadınlar, orantılı vücut hatlarına sahiptir. Daha doğrusunu söylemek gerekirse kısalık nedeniyle her bölge birbirine uyumlu gözükmektedir. İşte bu nedenden dolayı erkekler, kısa boylu kadınları yatakta daha çekici bulmaktadır. Küçük göğüs ya da ufak kalçalar uzun boylu kadınlara gündelik hayatta daha büyük problemler yaratmaktadır. Ancak kısa boylu kadınlar minyon yapılarından dolayı yatakta daha çok arzulanan bir grafik sergilemektedir. Bu durumu destekleyecek bir ayrıntıyı da sizler için ekleyelim. Yapılan araştırmalara göre porno sektöründeki kadınların %64’ü 1.65 boyundan daha kısa. Yani bu tez tamamiyle gerçek.

2. Sevimlilik

Sevimlilik

Kısa boylu kadınlar, erkeklere çoğu zaman daha sevimli gözükmektedir. Ufak görünüm kadına şirin bir ayrıntı katarken bazı erkeklerin tatlı kadınlardan daha fazla tahrik olduğu bilinmektedir. Bu iddiayı kanıtlamak amacıyla Yunanistan’da erkeklere yöneltilen “sevimli kadınlar mı seksi kadınlar mı?” sorusu %53 sevimli kadınlar cevabıyla son bulmuş. Yani anlaşılan erkekler minyon kızların yataktaki sempatik hallerine daha fazla ilgi duyuyor.

3. Hareket kabiliyetleri

Hareket kabiliyetleri

Evet, yanlış duymadınız. Seks esnasında hareketli davranmak oldukça önemli. Özellikle yapılan araştırmalara göre erkeklerin %69’u yatakta aktif rol alan kadınları daha fazla seviyor. Kısa boylu kadınlar da uzun boylulara göre hareket kabiliyetleri daha yüksek olduğundan yatakta kolaylıkla hareket değiştirebiliyorlar. Ayrıca kısa boylu kadınların uzunlara nazaran daha hafif olması da farklı fantezilere kapı açılmasına sebebiyet veriyor. Böylelikle hareket kabiliyetleri üst düzeyde olan kısa boylu kadınlar, yatakta erkekleri daha fazla tahrik etmeyi başarıyor. E ne demişler, poposu yere yakın olandan korkacaksın.

4. Farklı pozisyonlara uygun olmaları

Farklı pozisyonlara uygun olmaları

Bilindiği gibi uzun boy, hareket kabiliyetini kısıtlayan bir özellik. Erkek kadın demeden uzun boylu insanların tümü, kısalara göre yapılacak hareketlerde daha fazla zorlanıyorlar. Cinsel bir birliktelik esnasında uzun boya sahip olmak, ekstrem pozisyonlarda seks yapmayı zorlaştırıyor. İşte bunun için kısa boylu kadınlar erkekler tarafından büyük bir nimet gibi görülüyor. Kısa kadınların eklemleri kısa olduğundan elastik bir yapıya daha yatkın olmaları ve farklı pozisyonlara girebilmeleri nedeniyle erkekler tarafından daha seksi bulundukları ifade ediliyor.

5. Erkeğe kendini güçlü hissettiriyor

Erkeğe kendini güçlü hissettiriyor

Günümüz toplumlarında özellikle erkeğe atfedilen güçlü olma kuralı son yıllardan giderek yaygınlaşan bir özellik. Kadınların neredeyse tümü kuvvetli ve kaslı erkeklere daha fazla ilgi gösterirken erkekler de kendilerini güçlü gösterecek kadınlarla beraber olmak istiyor. İşte bu sebeple kısa boylu kadınlar, erkeklerin güç istencini doyuracak bir skalada bulunuyorlar. Minyon yapıları ve boyut olarak erkekle arasındaki farklar nedeniyle erkek, kendini daha güçlü ve daha seksi hissediyor. Böylece yatakta daha özgüvenli olduğu için kısa boylu kadınları da seksi buluyor.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)