Soğuk havalarda en sevdiklerimizle film izlemek en yapılası aktivitelerden. Bunun için kış gecelerinde hem kalbinizi hem de bedenlerinizi ısıtacak 5 film önerisini sizler için şu şekilde derledik.

1. Sweet November / Kasımda Aşk Başkadır (2001)

Sweet November / Kasımda Aşk Başkadır (2001)

Hepimizin Matrix filminden aşina olduğumuz ve Hollywood’un gelmiş geçmiş en yakışıklı aktörleri arasında gösterilen Keanu Reeves, 2001 yılında güzelliği ve oyunculuk yeteneğiyle adından oldukça söz ettiren güzel aktris Charlize Teron’la filmin başrollerini paylaşmıştı. Filmin senaryosunu az çok herkes hatırlasa da filmi izlemeyen kişiler için klişe olmaktan çok uzak ve zaman ayırmaya değer bir seyir sunuyor. Klasikler arasına girmiş Kasımda Aşk Başkadır tam bir nostaljik çift filmi. Charlize Theron ve Keanu Reeves’in de aralarında bulunduğu başka bir film de listemizde.

2. Original Sin / Günahkar (2001)

Original Sin / Günahkar (2001)

Vizyona girdiği 2001 yılında başrollerinde Angelina Jolie ve ve Antonio Banderas bulunan film cizyona girmesinin ardından içerisindeki sahnelerle adından sıkça söz ettirmiş ve belirli ülkelerde yaş sınırlaması kısıtlaması ile karşılaşmıştı. Ancak her ne kadar eleştiri oklarının hedefi olmuş olsa da film senaryosu itibari ile de izlemeye değer bir yapım.

3. Havoc (2005)

Havoc (2005)

Başrolünde Anne Hathaway bulunan Havoc enteresan senaryosu ve dikkat çeken sahneleri ile izlemeye ve hatırmalaya değer diğer bir film.  Akıcı bir suç ve aksiyon filmi arayanlar için Havoc değerlendirilebilir bir seçenek.

4. Devil’s Advocate / Şeytanın Avukatı (1997)

Devil’s Advocate / Şeytanın Avukatı (1997)

Bir çoğumuzun televizyonda izlediği ve ilk izlediğinde pek de anlayacak yaşlarda olmadığı filmler vardır. Şeytanın Avukatı daha önce izleyen ancak çok iyi hatırlamayanlar için ve hiç izlemememiş  olanlar için mutlaka görülmesi gereken filmler arasında. Filmin başrollerinde Al Pacino, Keanu Reeves ve Charlize Theron yer alıyor. 2000 öncesi yılların en çok gişe yapan ve beğenilen filmlerinden olan Şeytanın Avukatı’nın başarısı gelecekte başka bir klasik olan Kasım’da Aşk Başkadır’ın çekilmesine de zemin hazırlamış bir film olması ile biliniyor.

5. İtiraf / Nymphomaniac (2013)

İtiraf / Nymphomaniac (2013)

Ülkemizde isminin tam çevirisi ile vizyona girmeyen Nymphomaniac fragmanı gösterildikten sonra 2012 yılında henüz gösterime girmesine bir yıl varken oldukça eleştiri alan bir film. Eleştirilerin sebebi filmin açık saçık sahneleri olarak gösterilse de film oldukça başarılı bir vizyon dönemi ve yüksek bir gişe elde etmeyi başarmıştı. Bu tartışmalı film derin bir oyuncu kadrosuna sahip olmasa da vurucu ve farklı senaryosu ile çiftler için mutlaka değerlendirilmesi gereken önerilerden.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)