Kadınların ne istediği konusunda genel olarak bir tartışma olsa ve bu tartışmanın sonu gelecekmiş gibi görünmese de belli başlı konularda hemfikir oldukları gibi bir gerçek var. İşte kadınların erkeklerde çekici bulduğu 6 özelliği sizler için derledik.

1. Sakal

Sakal

Kadınların önemli bir kesimi için sakallı olmayan erkeklere göre, sakal bırakan erkekleri daha çekici buluyor. Ancak bu durum çok uzun sakallar için geçerli değil. Sürekli tıraş olmak yerine, çok uzun olmayan kirli sakal görüntüsüne kavuşmanızı sağlayacak traş makinelerini kullanarak traş olduktan 2-3 gün sonraki sakallı halinizi sürekli koruyabilirsiniz.

2. Renkli göz

Renkli göz

Bu özellik aslında hem kadınlar hem de erkekler için geçerli. Her ne kadar değiştirmek mümkün olmasa da kadınlar için en çekici erkek göz rengi yeşil ve ela gözler olarak belirtiliyor. Mavi gözlü erkeklerinse güvensizlik uyandıran bir yanları olduğu, yapılan anket ve araştırmalarda ortaya çıkan çarpıcı bir diğer gerçek.

3. Zeka

Zeka

Sapyoseksüelizm olarak da bilinen akım en çok destekçisini kadınlar arasından buluyor. Araştırmalara göre, erkeklerde yaratıcı zeka kadınlar tarafından oldukça çekici ve seksi olarak görülüyor. Ayrıca yine diğer araştırmalara göre, kadınlar gözlük takan ve iletişimde başarılı olan erkekleri daha çekici buluyor. Gözlük kullanmıyorsanız bile, bunun için tasarlanmış gözlüklere bir şans verip, aradaki farkı kendiniz gözlemleyebilirsiniz.

4. Saç

Saç

Çoğu erkek kadınların uzun saçlı erkeklerden hoşlandığını düşünse de, gerçek bundan biraz farklı. İyi bir saç kesiminin erkeklerin yüz hatlarını daha belirgin hale getirmesi gerekiyor. Saçlarınızın yan kısımlarının üst kısımlarına göre daha kısa olduğu modelleri tercih ederek bu konuda şansınızı yükseltebilirsiniz.

5. Fizik ve vücut görüntüsü

Fizik ve vücut görüntüsü

Çekici bir vücudun kas yığını olduğunu düşünmeyin, çünkü kadınlar da öyle düşünmüyor. Yapılan araştırmalara göre kadınlar, sağlıklı görünen, fit vücutlu erkekleri tercih ediyor. Sürekli oturmak ve fiziksel aktiviteden uzak kalmak, daha çekici olmak istiyorsanız, ne yazık ki vazgeçmeniz gereken bir alışkanlık. Bunları yapamıyorsanız, üzerinizde sizi daha fit gösterecek kıyafet ve giyim önerilerine bir göz atmakta fayda var.

6. Kişisel bakım ve hijyen

Kişisel bakım ve hijyen

Kadınlar erkeklere göre çok daha dikkatli ve birçok konuda duyuları daha gelişmiş. Testosteron seviyesinin yüksek olması ve daha kaslı bir vücut yapısına sahip olmak erkeklerin kadınlardan daha çok terlemesine sebep olan bir durum. Ne yazık ki ter kokusunu çekici bulan bir kadına henüz kimse rastlamış değil. Bu yüzden, kişisel hijyeninize dikkat etmek, deodorant ve parfüm kullanmak, saç ve diş bakımınızı günlük olarak yapmak da daha çekici olmanızı sağlıyor.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)