0
Kadınlar da birçok sporla en az erkekler kadar başarılı olarak ilgilenebiliyor ve isimlerinden sporları ile söz ettirmeyi başarıyorlar. Ancak iyi sporcu ve atlet olmalarının yanında güzellikleri ile de anılan birçok isim bulunuyor. Bu isimlerden bazılarını sizler için şöyle seçtik.

1. Maria Sharapova

Maria Sharapova

Tenis kortlarında attığı çığlıkların bu isim söylendikten sonra kulaklarda çınlamaya başlaması bir tesadüf değil. Başarılı bir sporcu olmasının yanında dudak ısırtan bir güzelliğe sahip Maria Sharapova bu listenin olmazsa olmazlarından.

2. Venus Williams

Venus Williams

Maria Sharapova’nın uzun süre rakibi olmuş siyahi kadın tenis oyuncusu da birçok defa kadın ve erkek dergilerine kapak olmayı başarmış bir isim. Güzelliğinin yanında son derece başarılı bir sporcu olmasını tenise oldukça genç yaşta kardeşi Serena ile birlikte başlamasına borçlu.

3. Louisa Necib

Louisa Necib

Fransa Milli kadın futbol takımının bir oyuncusu olan ve isminden futbolundan çok güzelliği ile sözettiren Louisa Necib en başarılı kadın sporculardan. Fransa’da futbol alanında verilen birçok ödülü kadın futbolunun Messi’si gibi toplayan sporcu aynı zamanda Kadınlar Dünya Kupası’nda da ülkesinin takımında en çok süre almayı başaran futbolcu.

4. Adriana Kristina Leon

Adriana Kristina Leon

Listede yer alan bir diğer sporcu ise Kanada Kadın Futbol takımında yer alıyor. Adriana Kristine Leon, futbolculuğunun yanında ülkesinde ünlü markaların model arayışlarında ve birçok reklam filmi projesinde seçilen bir isim. Kadınların futbol oynamasının estetik olup olmadığını bilmiyoruz ama Adriana Kristina Leon kesinlikle sahalarda görmek istediklerimizden!

5. Lola Lefevre

Lola Lefevre

Spor denilince akla ilk gelenlerden olmasa da satranç ile ilgilenen ve başarılı olmayı başararak, güzelliğinin yanında zekasını da kanıtlayan bir isim olarak Lola Lefevre gösterilebilir. Arjantinli FGM ünvanına sahip satranç ustası hem ülkesinde düzenlenen satranç şampiyonasının 3 defa arka arkaya kazanmasıyla hem de hemcinsi satranç fenomeni Judith Polgar’ı devirmesi ile biliniyor.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)