Seks insanlık tarihinin en başından beri yer alan eylemlerden birisidir. Seks konusunda farklı kültürlerde inanılan ilginç enteresan ritüeller yer almaktadır.

1. Endonezya

Endonezya

Endonezya’da her yıl 7 defa kutlanan Pon adında bir kutlama yapılmaktadır. Bu kutlama yapılacağı sırada Java adında bir dağa yolculuk yapılır ve kişiler yolculukları sırasında seks yaparlar. Bunun kısmet ve şans getireceğine inanılmaktadır.

2. Antik Mısır

Antik Mısır

Antik Mısır kadınlarla erkeklerin en özgür olduğu kültürlerden birisiydi. Nil nehrinde gerçekleşen gelgitler tanrıların cinsel ilişkisi olarak algılanıyordu. Antik Mısır halkı sürekli cinsel ilişkide bulunuyordu. Hatta eşcinselliğin ilk görülüğü yerler arasındadır.

3. Hindistan

Hindistan

Hindistan’da yer alan Ghotul adlı kabilede erkek ve kızlara dans eşliğinde seks yapmasını öğreten bir festival yapılmaktadır.

4. Antik Yunan

Antik Yunan

Tarihte cinsellik konusunda en kabul edici ve en verimli olan toplumun Antik Yunan toplumu olduğunu söyleyebiliriz. Antik Yunan’da homoseksüel olmak toplumsal bir gelenekti. Bu durum herkes tarafından kabul edilmişti. Pasif ve aktif olarak ikiye ayrılan bu grup içerisinde aktif olan gruplar yüksek yerde yer alırdı.

5. Haiti

Haiti

Haiti’de yer alan Saut-d’eau şelaleri Haitililer için dinsel açıdan bir öneme sahiptir. Her yaz din adamları gerekli olan ayinleri yapabilmek için kutsal olan bölgeye giderler. Burada aşk tanrıçalarına taparlar.

6. Nijer

Nijer

Nijer’de yer alan kabilelerde geleneksel olarak kişinin ilk evliliği daha bebekken ailesi tarafından ayarlanmaktadır. Aynı zamanda kuzenlerinden birisiyle evlenmek zorundadır.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)