insel tercihleri toplum genelinden farklı olan ünlü insanlar bunu duyurmak ve istedikleri gibi yaşamak anlamında birazdık daha şanslı konumdalar. Eşcinsel olduklarını ifade etmekten çekinmeyen ve eşcinsel oldukları çok bilinmeyen ünlüleri şu şekilde derledik;

1. Elton John

Elton John

İngiliz pop şarkıcısı, söz yazarı ve başarılı bir piyanist olan Elton John eşcinsel olduğunu belki de ilk duyuran ünlüler arasında. İnfial yaratmış bu bilgi geçmişten günümüze gelene kadar hazmedilmiş olacak ki kendisi bu konuda şakalar yapmaktan ve röportajlarda konuyla alakalı sorulara oldukça rahat cevap vermekten çekinmiyor. Kendisinin önemli arkadaşlarından olan Queen’in vokali Freddie Mercury’nin ve Ryan White’ın HIV virüsüyle bulaşan cinsel hastalık olan AIDS yüzünden ölümünden sonra Elton John AIDS vakfını kurmuştur. Ayrıca bir rap efsanesi olan 2pac Shakur ile 1994 yılında oldukça başarılı olmuş Gospel şarkısında düet yapmıştır.

2. Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres

Amerika’nın en ünlü kadın komedyen ve talk show yüzlerinden olan Ellen da kendisinin eşcinsel olduğunu duyurmuş ünlü isimler arasında. Durumun ergenliğinden itibaren farkında olduğunu ve saklanacak bir şey olarak görmediğini belirten kadın Amerika’da yaşıyor olmasının bu konuda kendisi için bir şans olduğunu ifade ediyor. Dünya’nın çeşitli yerlerinde düzenlenen kalabalık LGBT yürüyüşlerinde de bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğünü ifade ederek yer almış ünlü de bir eşcinsel.

3. Ricky Martin

Ricky Martin

Hem ülkemizi hem de Dünya’yı özellikle 90’lı yıllarda sallamış Latin şarkıcı da eşcinsel. Bir dönem tehdit mektupları ve telefonları aldığını ifade eden ünlü şarkıcı, olduğu insandan mutlu olduğunu ve eşcinsel olmanın kendisi için bir şans olduğunu ifade etmiş.

4. Wentworth Miller

Wentworth Miller

Yüzünü bir dönemin efsaneleri arasındaki Prison break dizisinden hatırladığımız oyuncu da eşcinselliğini duyuran ünlü isimler listesinde.

5. Amber Heard

Amber Heard

Hollywood filmlerinin oldukça sık tercih edilen güzel ve seksi aktrisi de eşcinsel oluşuyla birçok erkek hayranının hayallerinin suyla buluşmasına sebep olsa da özellikle önemli bir kadın hayran kitlesine sahip.

6. Neil Patrick Harris

Neil Patrick Harris

How I met your Mother dizisinde ve daha birçok önemli yapımda yer alan ünlü oyuncu da eşcinsel olduğunu hiç saklamamış isimlerden. Kendisine bu konuda sorulan sorulara eşcinselliğin genel olarak normal kabul edilmesi gerektiğini düşündüğünü ifade etiği cevaplar veren ünlü oyuncu da Ellen gibi önemli bir LGBT destekçisi.

7. Jim Parsons

Jim Parsons

Big bang theory’nin komik ve sıradışı karakteri Sheldon Cooper’ı canlandıran ünlü aktör de eşcinsel ve bunu saklamaya gerek olmadığını düşünenlerden.

8. Michelle Rodriguez

Michelle Rodriguez

Listemizin diğer bir güzel kadını da Michelle Rodriguez. Hızlı ve öfkeli filmerinden tanıdığımız ve Dominic Toretto’nun sevgilisini canlandıran güzel oyuncu da cinsel tercihi farklı olan insanlar arasında.

9. Ian McKellen

Ian McKellen

Yüzüklerin efendisi’nde Gandalf ve X-men serisinde Magneto gibi ölümsüzleşmiş karakterlerin yüzü olmuş ünlü tiyatrocu ve oyuncu Ian McKellen da eşcinsel ünlüler arasında bulunuyor. Ülkemizi de yakın zamanda ziyaret etmiş olan oyuncu IKSV’nin konuşmasının eşcinselliğe ayırdığı bölümünü sansürlediği iddialarıyla gündme gelmişti.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)