Avrupa’nın televizyon, medya ve sinema anlamında başarılı işlerine imza atmayı başarmış önemli bir ülke de İsveç. Ülke filmleri Hollywood bütçesi ve bilinirliğine sahip olmasa da birbirinden güzel kadın oyuncuları ve oldukça yakışıklı aktörleri bulunduruyor. Bu aktris ve aktörlerden ünü ülke sınırlarını aşan ve Hollywood filmerinde de boy gösterenler var. Sizler için bu isimler arasından oluşturduğumuz liste ise şöyle.

1. Mini Anden

Mini Anden

Tropik fırtına ve Oceans 12 gibi filmlerde boy göstermiş güzel aktris aynı zmanada CSI Miami, Çirkin Betty gibi Amerika televizyonlarında adeta fırtınalar estirmiş yapıtlarda da güzelliği ile dikkat çeken genç bir isim. Birçok ünlü giyim markasının da modelliğini yapmaya devam eden Mini oyunculuğu bıraksa da modellik yapmaya devam ediyor.

2. Nikolaj Coster

Nikolaj Coster

Game of Thrones’un önemli karakterlerinden Jaime Lannister’a hayat veren ünlü oyuncu da yine İskandinav genlerine sahip. İlerlemiş yaşına rağmen oldukça fit ve yakışıklı gözüken ünlü isim aynı zamanda Ülkesinin film ve yapıtlarında da boy göstermiş. Ünlü oyuncunun Dünya’nın her tarafından kadın hayranları bulunduğu biliniyor.

3. Mads Mikkelsen

Mads Mikkelsen

Son olarak oynadığı Hannibal dizisinde oyunculuk anlamında ortalığı kasıp kavuracak kadar başarılı bir performans sergilemiş ünlü oyuncu belki de Holywood filmlerinde en çok görünen İskandinav yüzü. Oldukça yakışıklı olmasının yanında İskandinav erkeklerinin bütün tipik özelliklerini de gösteren ünlü oyuncu yaşına rağmen hala oldukça yakışıklı.

4. Amrita Acharia

Amrita Acharia

Norveç-Nepal ve İngiltere karışımı bir milliyeti bulunan genç kadın Game of Thrones’da canlandırdığı Dorne savaşçısı yan karakterle adı bilinmese izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Son oalrak İngiltere yapımı Arrivals dizisinde başrolü oynayan ünlü kadın her ne kadar tipik bir İskandinav genetiği ve görünüşüne sahip olmasa da oldukça güzel ve seksi.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)