Dünya tarihini değiştirmeyi başarmış birçok kişinin aslında temelinde birer erkek olduklarını zaman zaman unutabilyoruz. İşte günümüz hayatının bu şekilde olmasında payı olan ve birçok büyük olaya yön vermiş Dünya liderlerinin ilginç cinsel davranışları.

1. Einstein

Einstein

Modern bilimsel deha denildiği zaman akıllara ilk gelen isimlerden biri de şüphesiz ki Albert Einstein oluyor. Ancak güçlü bir biliminsanı olmasına karşın kendisinin de zayıf noktası, sadakatten uzak durmadan edememesi. İlk karısı olan Mileva Maric’i annesinin akrabalarından olan Elsa ile aldatan ve yıllar sonra da evlendiği  Elsa’yı sekreteri ile aldattığını ifade eden  Einstein’ın dehasının bedeli bu.

2. George Bush

George Bush

Amerika’nın eski başkanlarından olan George W. Bush ya da daha çok bilinen adıyla baba Bush, şuanda tekerlekli sandalyede yaşamına devam eden ve nörodejeneratif bir hastalıkla boğuşan bir isim. Ancak kendisinin Amerikan Başkanlığı yaptığı yıllarda ve öncesinde birçok genç kadınla evliyken beraber olduğu biliniyordu. Kendisi ise bunun basına yansımasından rahatsız olmadığını söylüyordu. Ancak bu kadınlar arasında 16 yaşında olanların da bulunması kendisi hakkında birçok farklı iddianın ortaya atılmasına ve davalar açılmasına sebep olmuştu.

3. James Joyce

James Joyce

İngiliz yazar James Joyce, Ulysses romanı ile bilinse de kendi hayatında da cinselliğe oldukça düşkün olduğu gibi bir gerçek bulunuyor.  Eşiyle, henüz evlenmediği mektuplarda bahsettiği konuları okuyunca kendisinin bu konuda gerçekten de ne kadar uçuk kaçık düşüncelerinin olduğunu anlamak mümkün.

4. Alfred Kinsey

Alfred Kinsey

İnsan cinsel davranışları konusunda derin araştırmaları bulunan Alfred Kinsey, bu konuyu araştırmaya kendindeki tuhaf denebilecek davranışlardan başlamış olsa iyi eder.  Kendisinin eşcinsel olması sebebiyle aldığı eleştirileri bir kenara koyarsak hayatı boyunca porno filmi aktörlerine kendi evinde, içinde kendisinin de bulunduğu film seansları kaydedilmesi için çılgın paralar teklif ettiği biliniyor.

5. Mahatma Gandhi

Mahatma Gandhi

Birçokları için kutsal seviyesinde önemli görülen bir isim olan Gandhi, Hindistanın ingiliz sömürgesi olmasından kurtuluşunun başkahramanı. Ancak bu yine de kendisinin cinsel olarak fazlasıyla ilginç düşünce ve tavırları bulunduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kendisinin inancına ve öğretisine göre, cinsellikten uzak durmak ve bu esnada vücuttan atılan sıvıları biriktirmek insanı daha güçlü yapıyordu.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)