Seksi ve etkileyici görünen bir vücuda sahip olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konular ve vazgeçmesi gerekenlerin listesi oldukça kabarık. Bunlar arasından vazgeçilmesi kolay olmasa da etkili olabilenleri şu şekilde sıraladık.

1. Tatlı kaçamakları

Tatlı kaçamakları

Beslenme vücut formunu korumak isteyenlerin ve bu sayede daha güzel ve seksi görünen bir vücuda sahip olmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan biridir. Öğün aralarında şekerli ve yüksek kalorili yiyecekler tüketmek formda kalmanın önemli kurallarından olan fazla kilolarından kurtulmayı zorlaştırmaktadır. Bunun için tatlı krizlerinde tatlıların yerini tutacak şeyleri tercih ederek vücudunuzu fazla kilolarından kurtarabilirsiniz.

2. Uyku düzensizlikleri

Uyku düzensizlikleri

Kaliteli bir uyku sağlıklı bir bedene sahip olmanın en önemli kurallarındandır. Ancak özellikle düzenli bir uyku düzenine sahip olmayan kişilerin fazla kilo kontrolü konusunda daha başarısız oldukları düşünülmekte. Bu yüzden daha kısa sürelerde ve düzenli uyumak, biyolojik saatin uyum sağlamasının ardından vücut formuna katkıda bulunacak olumlu değişiklikleri sağlayabilir.

3. Asansörler

Asansörler

Özellikle egzersiz ve spor diyetle kombine edildiğinde güzel görünen bir vücuda sahip olmak kolaylaşmaktadır. Sporu hayatına entegre etmeyi başaramayanlar için günlük hayatlarında asansör yerine merdivenleri tercih etmek fazlasıyla yardım edebilen bir alışkanlıktır. Önemli bir bacak egzersizi sayılabilecek merdiven çıkmak gün içerisinde asansöre tercih edildiğinde önemli ekstra kaloriler harcamak ve de daha sıkı bacaklara sahip olmak mümkündür.

4. Bozuk postür

Bozuk postür

Oturuş pozisyonunun uzun vadede omurgamızı şekillendirici etkisi bulunuyor. Bu sebeple doğru oturmak ve bu süreçte vücut pozisyonunu kontrol ederek omutganın düz ve dik bir şekilde durmasına alışmak da vücudu daha güzel ve seksi gösterebilmek için önemlidir. Bunun için bir çok yöntem kullanılabilir. En sık kullanılan yöntem dik durarak bir süre sırtını duvara yaslamak ve bu duruşa alışana kadar bunu belirli aralıklarla tekrarlamaktır.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)