‘’Kadınlar şarap gibidir yıllandıkça güzelleşir. ‘’ Görenlerin gözlerine inanamadığı 63 yaşındaki Christie Brinkley.

1. 3 Çocuk annesi "Christie Brinkley" kelimenin tam anlamıyla zamana meydan okuyor

3 Çocuk annesi "Christie Brinkley" kelimenin tam anlamıyla zamana meydan okuyor

2. Christie botoksa karşı değil

Christie botoksa karşı değil

63 yaşındaki model bütün yüzü yerine sadece boynundaki kırışıklıklar için botoks uygulatıyor.

3. Bacakları için lazer terapisine gidiyor

Bacakları için lazer terapisine gidiyor

Kylie Minogue ve Nicole Scherzinger gibi ünlü model Christie'de lazer terapisinin katkılarına inanıyor. Ünlü model, yalnızca bacaklarındaki çatlaklar ve kırışıklıklar için lazer terapisine gidiyor. Bunun acı verici olduğunuda söylemeden geçmemek lazım.

Not: Biraz masraflı olduğunuda belirtelim.

4. Cilt dolgusu

Cilt dolgusu

Christie Brinkley bu yöntemi kullanmak isteyen kadınlara söylemek istedikleri var. ‘’Basit bir makyaj gibi ne kadar az o kadar iyi.’’ Cilt dolgusunu küçük dozlar halinde kullanıyor. bütün kadınlara tavsiye ediyor. Konu pürüsüz bir cilde sahip olmaya gelince Christie erkeklerin her gün tıraş olan ciltlerinin 5 yıl genç görünme sebebini öğrenince kendiside laktik asitle hazırlanan ve piyasada bulunan özel bir cilt soyucuyu yüzüne uygulamaya başlamış. Bu yöntem sayesinde  yüzündeki hücreli yenilenen Christie ‘’Bu yöntemi sadece erkeklere bırakamazdım diyor.’’

5. Beslenme

Beslenme

Ünlü model Christie yıllarının verdiği tecrübeyle bir uzman gibi sağlığına dikkat ederek güzelliğini koruyor. Sabahları kahvaltısından önce bir tane elma yemeyi ihmal etmiyor. Bu sayede çok yemek yemekten kendini geri tuttuğunu belirtiyor. Kahvaltı menüsünde de koyun yoğurdu, chia tohumları ve yulaflar olduğunu düşünürsek bizce pek doyacağıda söylenemez. Elbette bu onun istikrarlı çalışkan ve disiplinli yönünü ortaya koyuyor. Çocuklarınıda bu  beslenme anlayışında yetiştirdiğini belirtiyor.

Not: Sadece bu yemekleri yiyor hiç tatlıya bulaşmıyor sanıyorsanız canı çektiğinde sadece organik siyah çikolata tüketiyor. :)

6. Spor

Spor

Abartmıyoruz saçlarını kuruturken bile spor yapan ünlü model Christie ‘’Spor yoksa form da yok !’’ bu gerçeği vurgulamadan geçemiyor. Hayatının yoğun bir temposu sebebiyle bulduğu boşlukları egzerzsiz yaparak değerlendiriyor. Saçlarını kuruturken squat ve esneme, dişlerini fırçalarken bacak egzersizlerine  yöneldiğini ve günde  30 şınav çekmeyi de ihmal etmiyor. Vazgeçemediği spor ise sahilde koşmak.

7. Saçlar için

Saçlar için

Üç hamilelik ve ardından gelen menopoz her kadında olduğu gibi onun vücüdunda da hormonların  hareketlenmesine sebep olmuş. ‘’Her doğumdan sonra saçlarımın biraz daha azaldığını fark ettim ancak bunun sebebi hormonlarımın hareketliliği sonucunda yeni çıkan saçların daha ince olmasıydı.‘’ Bu sorunu da saç derisini ve köklerini besleyen vitaminlerle aşıyor.

8. Makyaj

Makyaj

Kariyeri boyunca yüzden fazla derginin kapağında yer alan ünlü model makyaj için önceliğin ışık olduğunu belirtiyor. Yaptığınız makyajlar gün içersinde ışığın açısından çok farklı görünmesini sağlayabilir. Ayrıca Christie ''Kadınların makyajı sadece karşıdan değil profilden kontrol etmeleri gerektiğin gün içinde insanlar sizi karşıdan değil profilde görür.'' diyerek konuyu kapatıyor.

İçeriğini Belirle! (en fazla 3 tepki verebilirsin)